Parashikimi i motit për ditën e sodit

Parashikimi i motit për ditën e sodit

Moti sot do të jetë me diell dhe  ngrohtë me vranësira të vogla, në pjesët jugperëndimore me vranësira mesatare. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi perëndimor dhe veriperëndimor. Temperatura minimale do të jetë -6 gradë celicius, ndërsa maksimalja do të arrij deri në 16 gradë.

Në Shkup me diell me erë të dobët nga drejtimi veriperëndimor. Temperatura do të shkojë nga -3 deri në 16 gradë.

LEXO EDHE:

Back to top button