Parashikimi i motit për sot

Parashikimi i motit për sot

Moti sot me vranësira të ndryshueshme dhe me reshje lokale të shiut, në viset më të larta me reshje të dëborës, kryesisht në pjesët perëndimore të vendit. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi juglindorë. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 3 deri në 8, ndërsa ajo maksimale do të arrij nga 9 deri në 18 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe me erë mesatare nga drejtimi jugperëndimorë. Temperatura minimale do të ulet në 4, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 11 gradë Celsiusë. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button