Parashikimi i motit për sot

Parashikimi i motit për sot

Moti sot na mbarë vendin do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe me erë nga drejtimi jugor. Në pjesët perëndimore të vendit do të ketë reshje lokale të shiut. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 2 deri në 9, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 9 deri në 14 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me vranësira të ndryshueshme dhe me erë të dobët nga drejtimi jug-lindor. Temperatura minimale do të ulet në 8, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 12 gradë Celsiusë. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button