Parashikimi i motit për sot

Parashikimi i motit për sot

Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe reshje shiu, në orët e pasdites reshjet do të jenë më të rrëmbyeshme dhe të përcjella me bubullima. Do të fryjë dhe erë mesatare nga drejtimi jug-lindor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 5 deri në 10, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 12 deri në 17 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me vranësira dhe reshje të kohëpaskohshme të shiut. Do të fryjë erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi juglindor. Temperatura minimale do të ulet në 10, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 17 gradë Celsiusë. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button