Parashikimi i motit për sot

Moti sot në mëngjes do të jetë i ftohtë, ndërsa gjatë ditës me diell dhe vranësira mesatare. Do të fryj erë e dobët nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 0 deri në 9 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij nga 20 deri në 25 gradë Celsiusë.

- Advertisements -

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me diell dhe vranësira mesatare. Temperatura minimale do të ulet në 5 ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 24 gradë Celsiusë.

LEXO EDHE:

Back to top button