Parashikimi i motit për sot

Moti sot paradite do të jetë me vranësira dhe mjegull nëpër lugina. Gjatë ditës me diell dhe vranësira të vogla deri në mesatare, e cila në orët e pasdites do të rritet. Do të fryj erë e matur nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -2 deri në 4, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 8 deri në 16 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë, paradite do të ketë paraqitje të mjegullës, gjatë ditës me vranësira dhe me erë të dobët nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të ulet në -1, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 9 gradë Celsiusë.

LEXO EDHE:

Back to top button