Parashikimi i motit për sot

Parashikimi i motit për sot

Moti sot do të jetë me diell dhe më i ngrohtë, me vranësira të vogla lokale. Do të fryjë erë e dobët nga drejtimi jugor, në pjesët perëndimore erë mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 5 deri në 15, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 24 deri në 31 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë kryesisht me diell, do të fryjë erë e dobët nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të ulet në 10, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 28 gradë Celsiusë. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button