Parashikimi i motit për sot

Parashikimi i motit për sot

Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme, ndërsa në orët e pasdites me reshje lokale të shiut. Do të fryj dhe erë e matur, ndërsa përgjatë Vardarit e përforcuar nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 3 deri në 12, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 14 deri në 21 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup dhe rrethinë dhe rrethinë do të mbaj mot i ngjashëm, me vranësira të ndryshueshme, do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në 6, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 18 gradë Celsiusë. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button