Parashikimi i motit për sot

Parashikimi i motit për sot

Moti sot në mbarë vendin do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe me periudha dielli. Pasdite, kryesisht në pjesët veriore të vendit do të ketë kushte për reshje shiu dhe bubullima. Do të fryjë erë e dobët nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 7 deri në 14, ndërsa ajo maksimale prej 22 deri në 29 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup dhe rrethinë do të mbaj mot i ngjashëm, me diell dhe vranësira të ndryshueshme. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të jetë 10 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 23 gradë Celsiusë. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button