Parashikimi i motit për sot

Parashikimi i motit për sot

Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira mesatare. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 0 deri në 9, ndërsa ajo maksimale prej 19 deri në 25 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me diell dhe me vranësira mesatare, do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në 5, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 23 gradë Celsiusë. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button