Parashikimi i motit për sot

Parashikimi i motit për sot

Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira mesatare. Do të fryjë erë e dobët nga drejtimi jug-lindor. Nëpër disa lugina do të ketë paraqitje të mjegullës. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 3 deri në 10, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 20 deri në 25 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm me diell dhe vranësira mesatare. Do të fryjë erë e dobët nga drejtimi jug-lindor. Temperatura minimale do të ulet në 5, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 22 gradë Celsiusë. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button