Pep “ia vë syrin” talentit të Bayernit, por duhet të paktën 100 milionë

Pep “ia vë syrin” talentit të Bayernit, por duhet të paktën 100 milionë

Sipas “The Guardian”, Jamal Musiala është në krye të listës së dëshirave të Manchester City-t.

Pep Guardiola synon të përforcojë mesfushën me gjermanin, i cili mund të luajë edhe në pozicione sulmuese.

Drejtuesit e Citizens kërkojnë të përfitojnë nga situata e paqartë te Bayerni për sezonin e ardhshëm, pasi ende nuk e kanë gjetur pasuesin e Tuchel.

21-vjeçari ka qenë një lojtar kyç në njëmbëdhjetëshen startuese, pasi ka marrë pjesë në 36 ndeshje këtë sezon, duke shënuar 12 gola dhe dhënë 7 asistime, mes Bundesligës dhe Champions League.

Bavarezët i paguan vetëm 200 mijë euro Chelsea-t në vitin 2019, duke e integruar në skuadrën e të rinjve. Ai arriti në ekipin e pare pas vetëm një viti të te rinjtë.

Me dy vite të mbetura në kontratë dhe duke marrë parasysh potencialin e sportistit, një transferim i mundshëm mund të ndodhë vetëm për rreth 100 milionë euro.

Pas largimit të Gundogan, Mahrez dhe Palmer verën e kaluar, trajneri spanjoll mendoi se nuk mjaftonte nënshkrimi i Dokut dhe synon të marrë një përforcim të fortë (sulmues) në merkaton e radhës.

Gazeta angleze përmend Lucas Paquetán, mesfushor brazilian i West Hamit, dhe Eberechi Eze, anësor i Crystal Palace, si objektiva të tjerë për kampionët e Premier League-s. /Supersport

LEXO EDHE:

Back to top button