Pirlo merr lajme pozitive para sfidës me Porton

Skuadra e Juventusit është në garë në tri fronte dhe, për të siguruar që të mos ndryshojë asgjë, domosdoshmërisht duhet të mund Porton. “Zonja e Vjetër” duhet të marrë një rezultat pozitiv, pas humbjes në ndeshjen e parë të 1/8 së finales së Ligës së Kampionëve me 1-2. Andaj trajneri Andrea Pirlo do të ketë në dispozicion një nga lojtarët e tij më të besuar, brazilianin Artur, një kandidat për të marrë një fanellë në mesfushë për të nisur këtë përballje në Torino.

Braziliani luajti 20 minuta në “Allianz Stadium” për të rikthyer besimin në fushë dhe për të rijetuar ndjenjën e garës, që i kishte munguar prej 6 shkurtit, ditën e fitores 2-0 kundër Romës.

Plotësisht i disponueshëm Kuadrado, i vendosur kundër Lacios, ndërsa Bonuçi, gjithashtu, kishte mundësinë të merrte disa minuta. Pranë tij, De Ligt mund të shihej përsëri duke luajtur, por i mbajtur pushim edhe të shtunën, si masë paraprake për të mos rrezikuar. Demiral, megjithatë, është mirë dhe mbetet në garë për një fanellë startuese, pa harruar Kielinin.

Me pak fjalë, Pirlo po përgatitet të rizbulojë bollëkun e zgjedhjeve në disa zona të fushës, pasi kjo nuk kishte ndodhur për ca kohë.