Pirlo: Tani mund të më quani Allegriano

Pas kualfikimit në finale të Kupës së Italisë, trajneri i Juventusit Andrea Pirlo analizoi atë që ndodhi në fushë, veçanërisht nën “dritën” e krahasimit me Masimiliano Allegrit.

 

Është shumë bukur. Nëse duhet të fitoj atë që ai ka fituar, lehtë mund të më quani Allegriano. Nuk është problem: po luaj çdo lojë ndryshe, ne ishim shumë mirë sot. Interi vështirë se ka goditur ndonjëherë në portë dhe Handanovic ishte më i miri në fushë,” tha mes tjerash Pirlo.

 

LEXO EDHE:

Back to top button