Poketinjo injoron pronarin e Çellsit në tribunat e stadiumit “Uembli”

Trajneri i Çellsit, Maurisio Poketinjo, u duk sikur injoroi Tod Boehlin pas humbjes në finalen e “Karabao Kupës”. “Blutë” u mposhtën në kohën shtesë nga një Liverpul që kishte disa mungesa të rëndësishme, me Virxhil van Dijk që realizoi golin e fitores në momentin që po afroheshin penalltitë.

Liverpullit iu desh të grumbullonte një mori lojtarësh të rinj dhe pa përvojë, për shkak të krizës së tyre të dëmtimeve, por ata performuan në mënyrë të shkëlqyeshme për të siguruar që Jurgen Klopp të largohej nga Liverpool me një trofe në sezonin e tij të fundit.

Ishte një mundësi e madhe e humbur për Chelsean dhe pas ndeshjes, një video që përfshin Pochettino bëri xhiron e rrjeteve sociale.

LEXO EDHE:

Back to top button