Presidenti i Napolit ofron pagë maksimale dhe liri të plotë në merkato për Konten

Presidenti i klubit të Napolit, Aurelio de Laurentiis e ka kuptuar tashmë shumë mirë që skuadra e tij nuk është në një situatë të mirë dhe duhen patjetër ndryshime rrënjësore, duke filluar që nga trajneri.

Emri kryesor për rolin e trajnerit është Antonio Konte. Për ta bindur atë, presidenti i Napolit do të ishte i gatshëm të bënte gjithçka. Problemi i vetëm qëndron te fakti I Ligws sw Kampionwe për sezonin e ardhshëm.

Megjithatë, sipas mediave italiane, De Laurentiis është i gatshëm t’i ofrojë Antonio Konte-s pagën maksimale të mundshme dhe gjithashtu atë që trajneri italian do më shumë, liri totale në merkato, pra të blejë e të shesë cilin lojtar që ai dëshiron.

LEXO EDHE:

Back to top button