Protesta në Tetovë, ndalohen tre persona nga policia

Tre persona janë ndaluar nga policia e Tetovës pas protestes së sotme, konfirmon SPB-ja e Tetovës. Ne mesin e tyre edhe njëri nga organizatoret e protestës. Personi i ndaluar po mbahet për bisedë informative në SPB-në e Tetovës, për shkak të mos përmbajtjes së rregullave për protestën siç kishin paralajmëruar. Nga eksalimi i situatës së sotme dhe perleshjes me policinë, katër policë kanë mbetur të lënduar. Policët kanë marrë lëndime të lehta dhe janë jashtë rrezikut për jetën. Njëri nga tre të ndaluarit është bërë për shkak të sulmit ndaj policisë gjatë tentimit te kalimit përmes një shtëpie private.

- Advertisements -

LEXO EDHE:

Back to top button