Provoni edhe ju, pija ideale në ditët e nxehta: Frappuccino me akullore

Provoni edhe ju, pija ideale në ditët e nxehta: Frappuccino me akullore

Përbërësit :
1 lugë kafe 
1 lugë çaji sheqer
70 ml ujë
70 ml qumësht
1 lugë akullore me vanilje
1 lugë akullore karamel
2 kube akull të grimcuar
​​pana kanellë thërrime
çokollatë

Përgatitja :
Hidhni në shaker ujin, qumështin, kafenë dhe sheqerin dhe i përzieni mirë. Në një gotë të gjatë vendosni akullin e grimcuar dhe lugët e akullores. Kafenë nga shakeri e hedhim sipër akullores dhe sipër i vendosim krem ​​pana. Dekoroni me kanelle dhe cokollate.

LEXO EDHE:

Back to top button