Provoni një metodë të re të tharjes së rrobave për dy minuta!

Provoni një metodë të re të tharjes së rrobave për dy minuta!

Një metodë e re, efikase për tharjen e rrobave quhet ‘burrito’ dhe është e mrekullueshme për njerëzit që shpesh udhëtojnë dhe nuk kanë kohë për të tharë rrobat

Tor Rydder, një ekspert i organizimit të shtëpisë ndau metodën në mediat sociale. Ai deklaroi se kjo metodë mund t’ju shërbejë mirë nëse keni nevojë të thani diçka shpejt në çdo kohë.

Gjithçka që ju nevojitet është një peshqir i pastër dhe sa më i trashë aq më mirë.

– Për të aplikuar metodën burrito, vendosim një bluzë të sapo larë në një peshqir. Pastaj fillojmë të palosim – shpjegon Tor, ndërsa mbështjell një peshqir me një bluzë në një rrotull të madhe si burrito. Më pas ai shtyp peshqirin e mbështjellë me gjunjë, i cili thith lagështinë e tepërt nga bluza.

– Kur ta hapim, tashmë do të jetë tharë – thotë Tom, transmeton Telegrafi.

Një tjetër mundësi është të kulloni burriton që keni bërë. Pasi të keni rënë në gjunjë ose të keni shtrydhur ujin e tepërt, shpalosni peshqirin dhe shkundni bluzën.

Nëse temperatura e ajrit është më e lartë, pas të dyja këtyre metodave do t’ju duhen edhe pesë minuta që këmisha të thahet. Nëse është pak më ftohtë, varni këmishën dhe thajeni me fen të flokëve për rreth pesë minuta dhe këmisha juaj do të thahet, transmeton Sun.

“Kam përdorur të dyja metodat dhe rrobat më janë tharë për pesë minuta”, ka komentuar një përdorues në rrjetin social, ndërsa një tjetër shton: “Ky njeri është gjeni”.

LEXO EDHE:

Back to top button