Qindra hebrenj protestuan në Nju Jork: Palestinezët duhet të jenë të lirë

Qindra hebrenj protestuan në Nju Jork: Palestinezët duhet të jenë të lirë

Rreth 500 protestues, kryesisht anëtarë të grupit Hebre Zëri për Paqe, u mblodhën dje në Statujën e Lirisë në Nju Jork, duke kërkuar një armëpushim në Rripin e Gazës, ku më shumë se 10,000 njerëz, përfshirë rreth 4,000 fëmijë, kanë vdekur në muajin e kaluar.

Kjo është protesta e tretë që grupi ka organizuar në javët e fundit, pas një të mbajtur në Stacionin Grand Central në Manhattan dhe një në Capitol Hill në Uashington.

 

LEXO EDHE:

Back to top button