Rafael Leao: Fitorja në jep besim, unë flas vetëm në fushë

Rafael Leao shënoi një gol fantastik kundër PSZH-së dhe më pas replikoi me tifozët duke u kërkuar të heshtnin, pas vërshëllimave në humbjen kundër Udinezes. Pas ndeshjes ai deklaroi se ishte shumë i lumtur dhe se Milani ka ende shanse të mira për t’u kualifikuar.

 

“Ishte një ndeshje e ndërlikuar për ne, por ia dolëm. Jam i lumtur për golin dhe për skuadrën që arriti të fitojë një ndeshje të madhe. Sot është një çmim për të gjithë ekipin, u treguam të gjithëve se kush jemi. Nuk kam fjalë, jam krenar për ekipin tim, që po bën një punë të pabesueshme. Në këtë ndeshje e dinim që mund të ndryshonim gjithçka. Fitorja ishte gjëja më e rëndësishme dhe tani jemi të lumtur. Kjo fitore na ka dhënë besim.

 

 

Kritikat më motivojnë, unë flas në fushë dhe mundohem gjithmonë të ndihmoj ekipin tim,.

A besojmë te kualifikimi?

Gjithmonë.

 

Mbape?

Ai është model për mua dhe unë e vlerësoj shumë, por unë jam Rafa Leao dhe ai është Kilian Mbape. Përpiqem të eci në rrugën time duke mësuar edhe nga kampionë të mëdhenj”, tha Leao pas ndeshjes.

LEXO EDHE:

Back to top button