Rafinja largohet nga “Camp Nou”, dy skuadra angleze në garë

Braziliani Rafinja nuk po gjen shumë hapësira te Barcelona dhe në verë mund të largohet nga katalanasit dhe të rikthehet në Premier Ligë.

Mediat britanike raportojnë se janë dy klube që interesohen për shërbimet e Rafinja. Njukasëll është një prej tyre, që do të rivalizojë me Çellsin.

Londinezët, edhe pse në janar bënë disa përforcime, sërish mendojnë për afrimet dhe braziliani është një prej lojtarëve në listën e tyre të objektivave.

LEXO EDHE:

Back to top button