Reagon Arsenali në rrjetet sociale pas eliminimit të Zvicrës

Portugalia është kualifikuar në çerekfinale të Kampionatit Botëror. Portugezët triumfuan 6:1 ndaj Zvicrës në 1/8 e finales, duke dominuar totalisht ndeshjen.

Kësisoj, ka marrë fund edhe rrugëtimi i tre shqiptarëve që luajnë për Zvicrën, Granit Xhakës, Xherdan Shaqirit dhe Ardon Jasharit.

Ndërkohë klubi i Granit Xhakës, Arsenali pas ndeshjes ka reaguar në rrjetet sociale duke potencuar se është krenar me kapitenin e Zvicrës dhe rrugëtimin e tij në Botërorin “Katar 2022”.

LEXO EDHE:

Back to top button