Real Madridi e nis sonte misionin për mbrojtjen e titullit

Real Madridi e nis sonte misionin për mbrojtjen e titullit

Real Madridi e nis sonte sezonin e ri 2022/23 në La Liga.

“Los Blancos” do të përballen me ekipin e promovuar në elitë, Almerian, shkruan Gazeta Express.

Pas barazimit të Barcelonës mbrëmë, Real Madridi e ka mundësinë t’i ikë dy pikë rivalit të tij qysh në xhiron e parë.

Në anën tjetër, Almeria synon të bëjë befasinë e parë të këtij sezoni, ndonëse do ta ketë mjaft vështirë.

Ndeshja mes Almerias dhe Real Madridit fillon nga ora 22:00.

LEXO EDHE:

Back to top button