Real Madridi gati portierin për të zëvëndësuar Andrij Luninin në largim

Real Madridi ka nisur kërkimet për një portier të ri zëvendësues për Tibo Kurtua, duke pasur parasysh largimin e mundshëm të Andrij Luninit. Portieri ukrainas dëshiron të largohet pasi dëshira e tij është të jetë portier titullar dhe ofertat nuk mungojnë në adresë të tij.

Real Madridi i ka ofruar kontratë të re portierit ukrainas deri në verën e vitit 2029, megjithatë ai nuk dëshiron të mbetet zgjedhje e dytë në “Santiago Bernabeu”.

Opsioni i dytë për portën madrilene është portieri është Joan Garsía. Portieri i ri 23-vjeçar ka pasur një sezon të jashtëzakonshëm me Espanjollin dhe përfaqëson një bast për të ardhmen për Real Madridin. Me potencialin e tij dhe hapësirën për përparim, Garsia përfundimisht mund të marrë rolin e titullarit, pasi Kurtua i afrohet fundit të karrierës së tij.

LEXO EDHE:

Back to top button