Regjistrohen 17 viktima dhe 554 raste të reja me Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin nga 4.072 teste të kryera janë regjistruar 554 raste të reja me Covid-19, prej të cilëve 309 vetëm në Shkup. Në ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë se janë shëruar 891 pacientë, transmeton Alsat. Ndërsa betejën me Covid-19 e kanë humbur 17 pacientë. Që nga fillimi i pandemisë, në vendin tonë janë regjistruar gjithsej 187.622 raste, prej të cilëve 168.700 janë shëruar, kurse 6.489 kanë ndërruar jetë. Aktualisht në vendin tonë janë 12.433 raste aktive me virusin korona.

- Advertisements -

LEXO EDHE:

Back to top button