Rej Manaj mund të rikthehet në Seria A, te klubi i sapongjitur

E përditshmja turke “Aksam” bën të ditur se emri I Rej Manajt ka përfunduar në radarët e klubit të sapongjitur në Serinë A, Komo.

Klubi i cili ka pronarë dy emra shumë të njohur të futbollit botëror si Cesk Fabregas dhe Tierri Anri, kërkon të ndërtojë një ekip konkurrues në Itali për edicionin e parë në elitë ku synon mbijetesën, teksa sheh pikërisht Manajn si një lojtar që mund ta ndihmojë për këtë objektiv.

Raportohet se Manaj është gati që të bëjë prapakthehu në Itali, ku ka luajtur në kampionatin e elitës me fanellën e Peskarës dhe Specias, pa harruar këtu edhe eksperiencën e shkurtër me atë të Interit. Ai ka shprehur gjithmonë dëshirën për t’u kthyer në Itali dhe dy legjendat e futbollit botëror, duken të gatshme për t’ia plotësuar atë.

LEXO EDHE:

Back to top button