Renditja e FIFA-s: Maqedonia shënon rënie, Kosova ngritet për një pozitë

Përfaqësuesja e Maqedonisë në futboll, ka regjistruar rënie për 2 pozita në renditjen e fundit të kombëtareve, sipas FIFA-s.

Maqedonia mban pozitën e 64-të, me 1.375 pikë dhe është pas Islandës, ndërsa para Sllovenisë dhe Shqipërisë. Kjo e fundit nuk ka shënuar asnjë lëvizje nga muaji mars.

Ndërkohë kombëtarja e Kosovës, ka shënuar ngritje për një pozitë dhe tani “Dardanët” ndodhen në vendin e 106-të.

Ndryshe në krye të listës është Brazili, para Belgjikës dhe Argjentinë. Franca është e katërta, e ndjekur nga Anglia, Spanja, Italia, Holanda, Portugalia dhe Danimarka.

LEXO EDHE:

Back to top button