Renditja e re e ATP-së, rrënie drastike për Rafael Nadallin

Rafael Nadal, i cili ka luajtur vetëm katër ndeshje këtë sezon, ka rënë shumë poshtë në rënditjen e fundit të tenisit.

Nadal zbret në vendin e 662-të në renditjen e ATP-së, pasi humbi 210 pikë në javët e fundit.

Novak Gjokoviç mbetet i pari në rënditje, para Alkarazit, Medvedevit dhe Sinerit./Indeksonline/

LEXO EDHE:

Back to top button