Renova konfirmon sumuesin kolumbian

Skuadra e Renovës, filloi e para përgatitjet për pjesën e dytë të sezonit në Ligën e Parë të Maqedonisë. Ndwrsa spt skuadra nga Xhepçishti konfirmoi se ka siguruar një përforcim të madh.

- Advertisment -

Bëhet fjalë për sulmuesin nga Kolumbia, Xhon Edu Mena, i cili sot zbarkoi në Tetovë dhe do të firmos kontratën me skuadrën tetovare. Sulmuesi 23 vjeçar kaloi me sukses testet mjekësore dhe zhvilloi stërvitjen e parë me bashkëlojtarët e tij te Renova.

Skuadra nga Xhepçishti do të qëndrojë edhe 10 në Tetovë, para se të kalojë në përgatitjet në Ohër. Që më parë është mësuar se Renova do të zhvillojë përbaljet miqësore me Rabotniçkin dhe Ohrin.

LEXO EDHE:

Back to top button