Rrëzohet helikopteri në Rusi, një viktimë dhe dy të plagosur

Rrëzohet helikopteri në Rusi, një viktimë dhe dy të plagosur

Një person humbi jetën dhe katër të tjerë u plagosën kur një helikopter Mi-2 u rrëzua sot teksa transportonte një pacient në rajonin Kostroma të Rusisë perëndimore.

Pacienti ka vdekur, ndërsa dy pilotët dhe dy shpëtuesit në bordin e helikopterit janë liruar të plagosur.

Helikopteri rus është rrëzuar rreth 4 kilometra larg aeroportit të Sokerkinos, ndërsa shkaqet e aksidentit nuk janë zbardhur.

LEXO EDHE:

Back to top button