Sfida spektakolare në Spanjë dhe Angli

Në Nion të Zvicrës është hedhur shorti i Ligës Europa, ku janë njohur përballjet e 1/8 e këtij turneu prestigjoz. Skuadra gjermane e Unio Berlinit përballet me belgët e Union Sen Zhil, ndërsa një sfidë interesante është ajo mes Mançester Junajtedit dhe Betisit. Spanjollët e Seviljës do të mirëpresin Fenerbahçen, ndërsa AS Roma e Hoze Murinjos takohet me Real Sosiedatin.

Raundi i 1/së së finales do të zhvillohet më 9 dhe 16 mars, ndërsa shorti i çerekfinales do të jetë më 17 mars. Finalja e Ligës Evropa, do të zhvillohet më 31 maj në Budapestë.

Liga Evropa – 1/8 e finales

Union Berlin-Union Saint Gilloise

Sevilla-Fenerbahce

Juventus-Freiburg

Leverkusen-Ferencvarosi

Sporting-Arsenal

Manchester United-Real Betis

Roma-Real Sociedad

Shakhtar Donetsk-Feyenoord

LEXO EDHE:

Back to top button