Shenjat e zodiakut që puthen më mirë

Shenjat e zodiakut që puthen më mirë

Momenti më sensual dhe emocional – puthja, nuk është i njëjtë për të gjithë. Megjithatë, ne ndajmë disa karakteristika me anëtarët e tjerë të pjesës sonë të rrethit të zodiakut.

Dashi
Kjo shenjë drejtohet nga Marsi dhe elementi i saj është zjarri. Kjo do të thotë se përfaqësuesit e shenjës janë njerëz kërkues, të fuqishëm, të fortë dhe nuk tolerojnë një mendim tjetër. Kështu është në dashuri. Puthja do të jetë pasionante, e nxehtë, dominuese. Dhe partneri duhet ta mbledhë këtë energji. Në një gjendje pasioni, Dashi mund të kafshojë ose të jetë pak më i ashpër.

Binjakët
Aksioni i kësaj shenje manifestohet në gjithçka, përfshirë, natyrisht, në marrëdhëniet e dashurisë. Për të nuk ka rëndësi momenti i kontaktit, por atmosfera që mbizotëron gjatë gjithë daljes. Ata tërhiqen nga misteri, loja me fjalë, nënvlerësimi. Takimi duhet të kthehet në një lojë shikimesh, gjestesh, prekjesh. Edhe pse teknikisht Binjakët janë puthës të mrekullueshëm! Binjakët kureshtarë dëshirojnë risi, janë të varur nga natyra dhe janë gati të eksperimentojnë.

Luani
Mund të themi se i zgjedhuri i tij është me fat – ai e zgjodhi atë nga një grup i madh admiruesish. Ai ka përvojë të pasur personale, kështu që ai do ta joshë të dashurin e tij që në puthjen e parë – ai është një mjeshtër i tyre, ai i di të gjitha teknikat dhe truket. Luani është një shenjë pasionante dhe emocionale, zjarri i dëshirës ndizet lehtësisht në të dhe Badiala nuk i përket elementit të zjarrit. Por partnerët e Leos duhet të jenë në gjendje të luajnë së bashku – ai pret një reagim, admirim. Ai është më i miri, ai është mbreti i kafshëve! Ai bën gjithçka përballë atyre që e rrethojnë. Si rregull, Luanët ekstrovertë nuk zgjedhin partnerë modestë dhe pasivë – sipas shijes së tyre, ata janë po aq shprehës dhe të hapur sa Luanët.

Virgjëresha
Disa madje thonë se askush nuk është puthës më i mirë se një Virgjëreshë. Ndoshta, ky mendim lindi për shkak të pedantrisë së tepërt të kësaj shenje dhe perfeksionizmit. Virgjëreshat gjithmonë përgatiten me kujdes për gjithçka. Do preferojnë fantazinë, do idealizojnë dashurinë, do presin momentin e duhur. Dhe ndjenjat e Virgjëreshës nuk ndizen menjëherë – por gradualisht grumbullojnë butësi. Për një puthje, Virgjëreshat modeste dhe të turpshme zgjidhni vende të izoluara, larg syve kureshtarë, dhe vetë puthja do të jetë e sinqertë dhe e saktë – e sinqertë dhe e pangutur.

Peshorja
Elementi Ajri dhe mbrojtësi Venus bënë gjithçka që kjo shenjë të mishëronte dashurinë në të gjitha manifestimet e saj. Për ta, puthja është arti i butësisë dhe joshjes. Përfaqësuesit e shenjës e ndjejnë me delikatesë partnerin e tyre duke parashikuar dëshirat e tij. Ata janë shumë të pasionuar nga natyra, por kurrë nuk do të përparojnë aq shpejt sa Dashi. Në vend të kësaj, ata do të tërheqin, lënë të kuptohet, krijojnë një kontakt romantik në gjithçka. Peshoret romantike, të gatshme për të pritur dhe ëndërruar pothuajse si Virgjëresha, por nuk kanë të barabartë në aftësinë e tyre për të joshur. Mbajeni marrëdhënien lozonjare dhe të lehtë dhe do të jeni të lumtur për vitet në vijim.

Shigjetari
Ai di shumë për dashurinë, sepse është një romantik i pandreqshëm. Ai është gati të kalojë gjithë jetën në kërkim të një partneri, duke mos harruar të kalojë shumë mirë me ato dashuri të rastit dhe të përkohshme. Ai di të puthë gjatë dhe butësisht, pa harruar të thotë shumë komplimente. Ata joshin me mjeshtëri të gjithë, por askush nuk ankohet, edhe nëse lidhja është shumë e shkurtër.

LEXO EDHE:

Back to top button