Shënon rënie numri i rasteve të reja me koronavirus në Itali

Në 24 orët e fundit, 11.831 raste të reja të koronavirusit u regjistruan në Itali, që është dy herë më pak se një ditë më parë, por kishte edhe shumë më pak të testuar.

364 pacientë vdiqën, raporton Reuters. 67.174 njerëz u testuan, 90.000 më pak se një ditë më parë, tha Ministria e Shëndetësisë.

Që nga fillimi i pandemisë, 74.985 vdekje janë regjistruar në Itali, më së shumti në Evropë, dhe më shumë se dy milionë njerëz janë infektuar deri më tani.

22.948 pacientë u shtruan në spital, nga të cilët 2.569 janë në kujdes intensiv.

LEXO EDHE:

Back to top button