Shkëndija me 2 gola nga distanca, arkëton 3 pikë të reja

Skuadra e Shkëndijës pa shumë vështirësi arriti deri te fitorja në transfertë kundër Skopjes, në sfidën e fundit të javës së 24 të futbollit elitar në Maqedoni. Skuadra tetovare, në stadiumin në “Autokomandë” shënoi fitore me 2-0, me një gola të shënuara në secilën pjesë të sfidës 90 minutëshe në Shkup.

Shkëndija hapi rezultatin në minutën e 22-të, me golin e shënuar nga Adenis Sahala, i cili me një projektil të fortë shënoi nga 18 metra në portën e vendasve. Në pjesën e dytë, në minutën e 78-të, Eralld Çinari shënoi golon e dytë për skuadrën tetovare, me çka Shkëndija tani më afrohet në një pikë afër FC Shkupit, që mban pozitën e dytë në renditjen e Ligës së Parë.

Ditë më parë u zhvilluan 4 ndeshje të javës së 24-të. Akademia Pandev u ndal në barazim 1-1 ndaj FC Shkupit, ndërsa Struga Trim Lum dhe Makedonija Gjorçe Petrovi shënuan fitore minimale ndaj Rabotniçkit, respektivisht Tikveshit. Ndërkohë Sileksi me 5-1, në transfertë, mundi Pobedën.

(FOTO: Ekipa.mk)

 

Liga e Parë – Java 24

Skopje 0-2 Shkëndija

Akademia Pandev 1-1 FC Shkupi

Pobeda 1-5 Sileksi

Rabotniçki 0-1 Struga Trim Lum

Tikveshi 0–1 Makedonija Gj.P.

LEXO EDHE:

Back to top button