Shorti i Ligës së kampionëve, fat për FC Shkupin dhe Tiranën

Në selinë e UEFA-s në Nion të Zvicrës është hedhur shorti për turin e parë të eliminatoreve për edicionin e ri të Ligës së Kampionëve. Në shortin e UEFA, u rreshtuan 30 skuadra, të ndara në tre grupe me nga dhjetë secila. SKuadra e FC Shkupit, si kampion i Maqedonisë, në raundin e parë do të përballet me Linkoln Red Imps nga Gjibraltari dhe ndeshjen e parë dotë zhvillojë në terrenin vendas, 5 ose 6 korrik, ndërsa ndeshja kthyese do të jetë më 12 ose 13 korrik.

 

Ndërkohë skuadra kampione e Shqipërisë, skuadra e Tiranës, ndeshjen e parë do të zhvillojë në transfertë dhe do të takohet me skuadrën e Dudelanzhitnga Luksemburgu.

 

 

Dhe kampioni i Kosovës, skuadra e Ballkanit, ndeshjen e parë do të zhvillojë në stadiumin “Fadil Vokrri” kundër skuadrës nga Lituani, Zhalgiris.

LEXO EDHE:

Back to top button