Shorti i mundshëm më i vështirë dhe më i lehtë për Kosovën në Ligën e Kombeve

Shorti i mundshëm më i vështirë dhe më i lehtë për Kosovën në Ligën e Kombeve

Sot (e enjte) në orën 18:00 në Paris do të hidhet shorti i Ligës së Kombeve për sezonin 2024/2025.

Kosova gjendet në grupin e dytë të Ligës C, së bashku me Azerbajxhanin, Bullgarinë dhe Ishujt Faroe, pra me këta kundërshtarë nuk mund të luajë.

Por, cili do të ishte shorti më i lehtë dhe ai më i vështirë, duke e shikuar kualitetin e ekipeve kundërshtare.

Shorti më i lehtë për Dardanët do të ishte: Luksemburgu, KOSOVA, Qipro Lituani/Gjibraltar*, me këta të fundit që luajnë mes vete për një vend në Ligën C.

Shorti më i vështirë do të ishte: Suedia, KOSOVA, Maqedonia e Veriut dhe Bjellorusia.

Mbetet të shihet se çfarë do t’i sjelli goglat Kosovës në këtë edicion të Ligës së Kombeve.

LEXO EDHE:

Back to top button