Shpërthim në Afganistan, një i vdekur dhe 5 të plagosur

Shpërthim në Afganistan, një i vdekur dhe 5 të plagosur

Një shpërthim tronditi sot kryeqytetin e provincës Balkh të Afganistanit verior, tha policia, vetëm dy ditë pasi një shpërthim i pretenduar nga Shteti Islamik la të vdekur guvernatorin e provincës.

“Një shpërthim ndodhi në stacionin e policisë në Balkh. Ne do të njoftojmë më shumë detaje më vonë,” tha zëdhënësi i policisë në Balkh, Mohammad Asif Waziri.

Talibanët, të cilët janë rikthyer në pushtet në vend, po hetojnë një shpërthim që vrau guvernatorin e provincës dhe dy të tjerë në zyrën e tij të enjten./abcnews.al/

LEXO EDHE:

Back to top button