Shpëtimi për dhimbjet e gjurit: Një ilaç popullor që është vërtetuar se funksionon dhe është bërë nga përbërës të lirë që keni në shtëpi

Me kalimin e viteve shtohen dhimbjet në shpinë, qafë, shpatulla dhe gjunjë. Kështu do ta parandaloni!

Nëse ju dhembin vazhdimisht shpina ose gjunjët dhe dhimbja me kalimin e kohës ju bën të pamundur lëvizjen, është koha për një ilaç specifik. Do t’ju duhet një paketë xhelatinë (5 gramë) dhe një çerek filxhani ujë të ftohtë.

Përgatitja : Në mbrëmje shpërndani një qese me çdo xhelatinë në një çerek filxhani me ujë të ftohtë dhe lëreni të qëndrojë deri në mëngjes.

Aplikimi : Çdo mëngjes, me stomakun bosh, hani këtë përzierje xhelatinoze. Duke qenë se shija është paksa e butë, mund të shtoni edhe lëng limoni ose mjaltë ose kos. Shtoni gjithçka që do të përmirësonte shijen.

Kjo terapi duhet të zgjasë 30 ditë, ndaj përpiquni të mos kaloni asnjë mëngjes të vetëm. Tashmë pas 10 ditësh do të ndjeni lehtësim, por mos harroni për xhelatinën. Duroni dhe pini këtë ilaç për 30 ditë. Kur të përfundoni përdorimin e këtij ilaçi, nuk duhet ta përdorni për 6 muajt e ardhshëm.

Kjo është një metodë e provuar trajtimi që ka ndihmuar miliona njerëz të rivendosin kërcin dhe në këtë mënyrë të zvogëlojnë ose eliminojnë plotësisht dhimbjet e kyçeve dhe shpinës.

Pse xhelatinë?

Ky produkt përftohet nga përpunimi i eshtrave dhe tendinave të bagëtive. Ajo përmirëson gjendjen e enëve të gjakut dhe fibrave në trup.Xhelatina gjithashtu përmban aminoacide të dobishme që kanë një efekt të dobishëm në indin lidhor, gjë që është veçanërisht e rëndësishme kur bëhet fjalë për sëmundjet e kyçeve.

Xhelatina inkurajon:

forcimin e muskujve të zemrës dhe kyçeve

  • normalizimi i metabolizmit
  • përmirësimin e shëndetit të lëkurës dhe flokëve
  • përmirësimi i rritjes së flokëve dhe thonjve
  • elasticiteti i tendinave dhe ligamenteve
  • parandalon zhvillimin e sëmundjeve të kyçeve.

LEXO EDHE:

Back to top button