Shqipëri, 3 viktima dhe 141 raste të reja me COVID-19


Ministria e Shëndetësisë së Shqipërisë bën me dije se janë konfirmuar 141 raste dhe 3 viktima nga COVID-19 në 24 orët e fundit.

Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 625 testime për të dyshuar të prekur nga Covid 19, ndërsa 141 persona janë konfirmuar pozitivë me CCOVID-19.

Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive ditore është si vijon: 51 raste në Tiranë, nga 14 raste Shkodër, Krujë, 12 në Lezhë, 9 në Vlorë, 7 në Durrës, 5 në Lushnje, nga 4 raste në Kurbin, Elbasan, Klos, nga 3 raste Korçë, Divjakë, nga 2 raste, Kavajë, Berat, Kamëz, Gramsh, nga 1 rast në Kukës, Vau i Dejës, Selenicë,

 

LEXO EDHE:

Back to top button