Shqipëri, 660 raste të reja dhe 5 humbje jete në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale në Shqipëri
bën me dije se janë kryer 3 695 testime dhe kanë rezultuar pozitivë 660 qytetarë. Në 24 orët e fundit janë shëruar 386 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve 39 246 që nga fillimi i epidemisë.
Aktualisht në 4 spitalet COVID, po trajtohen 271 pacientë, 31 në terapi intensive nga të cilët 4 pacientë janë të intubuar.
Fatkeqësisht me gjithë përpjekjet e mjekëve 5 qytetarë nuk e kanë fituar betejën me COVID19

- Advertisment -

LEXO EDHE:

Back to top button