Shtatë raste me “Covid 19” te përfaqësuesja e Maqedonisë

Përfaqësuesja e Maqedonisë në futboll, në konkurencën e femrave, të martën (22 shtator) do të përballet me Francën, në kuadër të eliminatoreve për Kampionatin Evropian. Testi i pare për “Covid 19” në vigjilje të kësaj përballje, rezultoi me 7 raste poztive te përfaqësuesja e Maqedonisë. Pa asnjë symptom në “Covid 19”, në vetizolim janë 2 futbolliste nga Sasa e Kamenicsë dhe 5 futbolliste të Tiverisë.

- Advertisment -

Seleksionuesi i Maqedonisë, Kiril Izov është detyruar që në mënyrë plotësuese të ftojë: Sara Kolarovskën (Skopje 2015), Afrodita Salihun (Skopje 2014), Dragana Gegova (Skopje 2014), Elena Petrovska (Istatov).

Foto: Gol.mk

Ndeshja në stadiumin “Todor Proeski” do të zhvillohet më 22 shtator, në orën 21.00.

LEXO EDHE:

Back to top button