Silla fshatarçe, racion i shpejtë: Receta të cilën do ta pëlqeni

Silla fshatarçe, racion i shpejtë: Receta të cilën do ta pëlqeni

Gatuhet brenda pesë minutash dhe është ideale kur dëshironi të “mashtroni” urinë deri në racionin pasues

Përbërësit:

– 1 lugë yndyrë apo vaj
– 1 l ujë
– 1 gotë qumësht
– 1-2 lugë kajmak
– Kripë sipas shijes

Ujin lëreni të vlojë, pastaj shtoni yndyrën dhe pak kripë.

Koret për pite me duar i thyeni në copa të trasha, i qitni në një enë të thellë (më mirë është ena të jetë prej dheu) pastaj qitni sipër ujin e valuar.

 

Ju bëftë mirë.

LEXO EDHE:

Back to top button