Sonte mësohen dy skuadrat e para çerekfinaliste në Ligën e Kampionëve

Sonte do të mësohen emrat e dy ekipeve të para që do të kualifikohen në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, pasi të zhvillohen dy ndeshje kthyese të fazës së 1/8-tës.

Ndeshje më interesante pritet të zhvillohet në “Allianz Stadium”, ku Bajern Munihu e pret Lacion dhe pret ta shkrijë disavantazhin e humbjes 1-0 nga ndeshja e parë në “Olimpico”.

Në ndeshjen tjetër, Paris Sen Zhermeni pritet të ketë më lehtë në udhëtim te Real Sosiedadi në ‘Reale Arena’ pas fitores 2-0 në “Parc des Princes”. Të dy ndeshjet pritet të fillojnë nga ora 21:00.

 

LEXO EDHE:

Back to top button