Spanja me përmbysje deri te sfida me Gjermaninë në çerekfinale

Kombëtarja e Spanjës përmbysi Gjeorgjinë dhe fitoi 4-1 duke shkuar kështu në çerekfinalen e Europianit. Të besuarit e De La Fuentes e nisën sfidën “zjarr”, duke ushtruar presionin konstant Kvara-s me shokë dhe duke iu afruar disa herë golit.

Gjithsesi, kur nuk shënon e pëson.  Ekip i Sanjol festoi në të 17-tën minutë, teksa Le Normand realizoi një autogol të pafat. Goli i barazimit mban firmën e Rodrit, në të 39-tën.

Në pjesën e dytë, Ruiz shënoi (51’), duke përmbysur shifrat, ndërsa Uilliams dhe Olmo thelluan shifrat. Kështu, Spanja gjen Gjermaninë në çerekfinale.

LEXO EDHE:

Back to top button