Sulmet izraelite në Liban, katër viktima, raketat godasin edhe një ambulancë

Sulmet izraelite në Liban, katër viktima, raketat godasin edhe një ambulancë

Të paktën katër persona, duke përfshirë një punonjës të ndihmës së parë, u vranë në sulmet ajrore izraelite në Libanin jugor.

Që nga shpërthimi i luftës në Rripin e Gazës midis Izraelit dhe lëvizjes islamike palestineze Hamas më 7 tetor, Hezbollahu, një grup besnik i Iranit dhe një aleat i Hamasit, ka shkëmbyer zjarr me ushtrinë izraelite në baza të ndryshme.

“Një dron izraelit shënjestroi një ambulancë dhe një anëtar i ekipit të ndihmës së parë u vra dhe një tjetër u plagos” në Nakura, shkruajnë mediat e huaja.

LEXO EDHE:

Back to top button