Sulmuesi i Napolit humbi ndjenjat disa herë në terren!

Sulmuesi i Napolit, Viktor Osimen, humbi ndjenjat gjatë përballjes me Atalantën dhe u transferua në spital me ndihmë të makinës së ndihëmës së shpejtë. Sipas “Sky Sport Italy”, sulmuesi është në gjendje stabile dhe jashtë rrezikut për jetë.

- Advertisment -

Sulmuesi nga Nigeria në përbaljen me Kristian Romero, në minutë e fundit të ndeshjes, humbi ndjenjat në terren. “Sky sport Italia” konfirmoi se Osimen ka humbur ndjenjat , pas së cilës mjekët kanë regaur dhe nga terreni, sulmuesi Osimen është dërguar në spitalin e urgjencës në Bergamo.

Sipas raporteve të fundit nga klubi i Napolit, Osimen ka humbur disa herë vetëdijën në terren, andaj duhej urgjentisht të transferohet në spital, ku duhet të kryehen edhe ekzaminime plotësuese.

LEXO EDHE:

Back to top button