Tajfuni Koinu godet Tajvanin, një i vdekur dhe 300 të plagosur

Tajfuni Koinu godet Tajvanin, një i vdekur dhe 300 të plagosur

Të paktën një person humbi jetën dhe më shumë se 300 u plagosën pasi tajfuni Koinu goditi sot Tajvanin. Për shkak të tajfunit që shkaktoi shira të dendur dhe erëra të fuqishme, shkollat ​​dhe kompanitë u mbyllën, raportoi AP.

Një person humbi jetën në Taichung dhe të paktën 304 u plagosën në të gjithë ishullin, tha shërbimi zjarrfikës i Tajvanit.

LEXO EDHE:

Back to top button