Tekniku italian i jep fund dilemave rreth stolit të Brazilit

Kohët e fundit, që pas largimit të Tite si trajner i kombëtares braziliane, është përfolur se Brazili është në kërkim të Ançelotit si trajner i tyre. Duke folur për “Radio Anch’Io Sport”, Karlo Ançelotti ka folur në lidhje me zërat për të ardhmen e tij në krye të një ekipi kombëtar.

“Të drejtoj Brazilin? Nuk e di të ardhmen, jetoj nga dita në ditë. Jam i lumtur dhe ndihem mirë këtu, kemi ende shumë synime për të arritur. Ka kohë për të menduar për të ardhmen. Kam një kontratë që përfundon në vitin 2024 dhe nëse Reali nuk më largon, nuk do të largohem”, ka thënë Ançeloti, trajneri i Real Madridit.

LEXO EDHE:

Back to top button