Ten Hag, firmosi kontratën 3 vjeçare me “Djajtë e Kuq”?

Sipas mediave britanike, Erik Tan Hag dhe Man. Junajted kanë arritur marrëvehsje rreth kushteve të kontratës personale me ekspertin holandez, i cili në qershor, duhet do të ulet në staolin e skuadrës nga “Old Trafordi”.

Sipas “Daily Mail”, marrëveshja është arritur dje, pas së cilës bëhet e ditur se Ten Hag dhe Junajted kanë lidh marrëveshje 3 vjeçare, dhe se pritet këtyre ditëve që të bëhet zyrtarizimi.

Shtypi anglez shkruan se Ten Hag mund të firmos për 4 sezone me Man. Junajtedin, por me shumë gjasa problemi është shuma që Man. Junajtedi duhet t’ia paguajë Ajaksi-it, si dëmshpërblimin për shkëputjen e kontratës me skuadrën holandeze.

LEXO EDHE:

Back to top button